Március 15.

alapitvany-tmb.jpgRövid összefoglaló a 2023. évi ünnepi eseményekről.

2023. március 14-én rendeztük meg az 1848-as forradalom és szabadságharc eseményeit felidéző ünnepi megemlékezésünket. Az idei alkalom különleges volt, mert iskolánk ebben az évben ünnepli fennállásának 195. évfordulóját.

Hagyományainknak megfelelően ezen a napon avattuk fel az új bronzlevelet a Petőfi dicsőségfalán, amelyre minden évben annak az előző tanévben elballagott tanulónknak a neve kerül, aki a tanulmányi eredményei és a közösségért végzett munkája alapján erre a legméltóbbnak bizonyult. 2023-ban Csiha Dávid neve került a Petőfi-falra.

A 11 órakor kezdődő ünnepségen az alsós tanulók adták elő ünnepi műsorukat, majd Dávidot volt osztályfőnöke, Gáspár Klaudia köszöntötte. Szólt néhány szót maga az ünnepelt, beszédet mondott Salamon Péterné, iskolánk igazgatója, illetve az ünnepségen részt vevő Simicskó István országgyűlési képviselő, aki ezután koszorút helyezett el az aulában található emléktáblához.

A dicsőségfalnál zajló avatást követően délben a tornateremben folytatódott a megemlékezés. Ennek részeként először lelepleztük Túri Török Tibor szobrászművész Petőfit ábrázoló mellszobrát, amelyet iskolánk fennállásának 195. évfordulója, illetve Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából Német Zsolt országgyűlési képviselő ajándékozott iskolánknak.

Ezt követően behozták az ünnepség helyszínére Albertfalva zászlaját, melyet az Albertfalvi Lokálpatrióta Egyesület készíttetett el és ajándékozott iskolánknak, szintén a 195. évforduló alkalmából. A zászlón látható szimbólumokat Dr. Máté Róbert egyesületi elnök ismertette.

Utána Salamon Péterné igazgató beszédét hallgathattuk meg, majd az 5.a osztályos tanulók adták elő ünnepi műsorukat, amelyben Petőfit, a költő családtagjait, sorstársait a megszokottnál közvetlenebb hangon, egyes szám első személyben szólaltatták meg, így hozva közelebb a hallgatósághoz a történelmi eseményeket, személyeket.