Légy bástya!

alapitvany-tmb.jpgAz ötödikesek középkori várakról készítettek maketteket.

Az idei 5.évfolyamos diákok a 'Légy bástya!' alkotó projektben vettek részt, amely során bármilyen kreatív technikával, megadott instrukciók, segédanyagok segítségével elkészíthették egy középkori vár makettjét. A diákok kreativitásukról, kitartásukról, vizuális képességükről, önállóságukról tettek tanubizonyságot. A projekt során számos vár fajta született, amelyek egyben tükrözték a tanulók érdeklődését, személyiségét. Igazi végvárrendszert tudtunk felépíteni a lego, karton, gipszkarton, papír anyagokból készült várakból, amelyeket nem csupán erődrendszerként jelenítettek meg, hanem a vár belső felépítésére, leginkább a bástyákra koncentrálva próbáltak elkészíteni. Külön kedvencünk volt a lego figurákból elkészített várvédő katona megjelenítése!

Gratulálok mindannyiuknak!

Papp Vivien