Válassz Sportot Újbudán

P1020374-tmb2023-ban is a Petőfiből voltak a legtöbben a sportágválasztón.

A 2023. szeptember 9-én megrendezett, Újbuda Sportjáért Nonprofit Kft. által szervezett Válassz Sportot Újbudán rendezvény tömegesítési versenyén az Újbudai Petőfi Sándor Általános Iskola 280 fővel az 1. helyen végzett. Az iskola nyereménye 200 000 ft sportszer ajándékutalvány és egy önálló sportnap szervezése és lebonyolítása egy hétköznapi napon, a Sport11 Sport-, Szabadidő és Rendezvényközpontban, 2024 tavaszán.

A Petőfi tavaly második, tavaly előtt első helyezést ért el a részvevők létszámában, amiért 150 000 Ft illetve 300 000 Ft értékű sportszerutalványt kaptunk. Az akkori nyereményünkből a mellékelt képeken látható eszközöket, játékokat vásároltuk. A billiárd asztalok a közösségi terekben használhatóak, de egy-egy osztályprogramhoz is kölcsönözhetők. Rendelkezésünkre áll még egy ping-pong asztal is, ami ugyanígy asztalra állítható, könnyen szállítható az adott program helyszínére.