Bombini és barátai

A Magyar Természetvédők Szövetségének kihívása.

A 4.b osztály tanulói részt vesznek A Magyar Természetvédők Szövetségének kihívásában: Bombini és barátai kertje.

Bombini, a kis poszméh új lakhelyet keres magának, s rátalál egy színes, illatos kertre. Vajon talál a kertben megfelelő "lakást", és kik lesznek a lakótársai? Az cél, hogy az oktatási és nevelési intézményekben tanuló óvodás, kisiskolás gyerekek megismerjék a biológiai sokféleség fontosságát, valamint pedagógusaikkal együtt lehetőségeikhez mérten megvalósítsanak egy sokszínű udvart, kertet vagy egy tantermet. A benevezett intézmények 2024. április 8-tól 4 héten keresztül minden hétfőn e-mailben kapnak egy-egy feladatot.

Az első kihívás: virágültetés az iskola udvarán. A 4.b osztály tanulói petúnia palátánkat ültetnek az iskola udvarán.