János vitéz

bl küldte be időpontban

A 4.b osztály Petőfi művének színpadi feldolgozását tekintette meg.

 

 

2026. május 20-án a Lázár Ervin Program keretében iskolánk 4.b osztályos tanulói kulturális programon vettek részt, melynek során a budapesti Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színházban megtekintették Petőfi Sándor művének, a János vitéz című elbeszélő költeménynek színpadi feldolgozását.

A tanulók végigkövethették Kukorica Jancsi és Iluska kalandos történetét, találkoztak a francia királylánnyal, a gonosz mostohával, valamint végigkísérték a hős útját a huszárok csatáitól kezdve a zsiványok, törökök, boszorkányok, vadállatok és sárkányok legyőzésén át egészen Tündérországig.

A színházi előadás szórakoztató kikapcsolódást jelentett, segítette a tanulókat a magyar irodalom értékeinek élményszerű befogadásában is. A közösen átélt kulturális élmény hozzájárult ahhoz, hogy a diákok közelebb kerüljenek Petőfi Sándor művéhez, miközben maradandó emlékekkel gazdagodtak.

Köszönjük a lehetőséget, hogy tanulóink részesei lehettek ennek a különleges színházi élménynek!