Robotprogramozás

P1020374-tmbFebruárban a dinoszauruszoké a főszerep a robotprogramozó szakkörön.

Robotprogramozás - Lego Mindstorms Ev3

Februárban a dinoszauruszoké a főszerep a robotprogramozó szakkörön is, mivel ez a 3.a osztály témája. Ennek érdekében Patyi Kornél 6.a osztályos tanuló átépítette az egyik robotot – dinoszaurusz lett belőle.

Minden programot úgy kell elkészíteni, hogy legyen benne vagy dínós hang, vagy kép. Megtanultuk a böngészőből letöltött képeket konvertálni és a lego programba beépíteni. Szerencsére van a lego hangtárában dínó hang, így azt használhatták a tanulók. Sok jó program készült már, bár van kihívás a dínó robotban. Az egyik az, hogy nehezen mozog, mert csúszik a padlón a lába. A másik kihívás, hogy a robot tengelyének iránya és a felépítmény iránya ellentétes, így amikor úgy programozzák a gyerekek, hogy előre menjen, hátra megy... :)

Néhány kép a munkáról: